Gelinlik nasıl temizlenir

16 Aug · ·

Gelinlik nasıl temizlenir, nasıl saklanır

Seçimi ve provalarında bin bir emek harcadığınız, en güzel gününüzün en önemli sembolü gelinliği nasıl korumalıyız. İşte size o büyük gün sonrası uygulamanıza gereken 3 önemli adım;
 
Adım 1: Gecikmeden hemen temizletin
Düğünden sonra yapacağınız ilk iş gelinliğinizi bir kuru temizleyiciye vermenizdir. Çamaşır makinesine atarım temizlenir demeyin. Makineden çıkardığınızda gelinliğinizin bir daha onarılamayacak biçimde hasar gördüğüne şahit olabilirsiniz. O güzelim işlemelerin, dantellerin rengi soluklaşmış, renk değiştirmiş, hatta tümü ile makinenizin içine düşmüş olabilir. Gelinliğinizi ne kadar çabuk temizletirseniz gelinliğin eski kusursuz görünümüne kavuşmasını o kadar garantilersiniz.
 
Adım 2: Ambalajlayın
Işıklı ortamlarda gelinliğin üzün süre tutulması sararmaya yol açabilir. Eğer hemen kutuya koyamıyorsanız, mağaza tarafından verilen kumaş gamboçlarda geçici olarak muhafaza edebilirsiniz.
 
Gelinlik temizlendikten sonra boyuna uygun büyükçe bir kutu bulmanız gerek. Eğer duvak, eldiven gibi başka aksesuarlarınız varsa, onları da aynı kutuya koyabilirsiniz. Gelinliği kutuya koymadan önce nemi emmesi için asitsiz/ham kağıda sarmanız önerilir. Üzerinde iğne, metal bırakmayın, böylece pas lekesi oluşmasını önlemiş olursunuz. Eğer bulabilirseniz nemi emen, kötü kokuları engelleyen minik torbalardan birkaç tane gelinlik kutusunun içine koyabilirsiniz. Gelinliğinizi korumak için naftalin poşetler de kullanabilirsiniz.
 
Adım 3: Dikkatle depolayın
Kutuyu kapattıktan sonra kuru ve nemsiz bir odada muhafaza ediniz. Gelinlik kutu içerisinde yatay şekilde durmalı.
Gelinliğinizi zaman zaman, örneğin altı ayda bir havalandırmanızda yarar var.

 


Sayfamızı Paylaşın

Haberler

  • Sitemiz yayında
    Sitemiz yayında

    Yeni , modern sitemizle sizlere daha...

  • Jenerik Alan Adı
    Jenerik Alan Adı

    Hem % 25 indirim alırsınız hem de Önümüzdeki 5 sene için alınmış bir alan adı, kısa süreli alınmış bir...

0.312.427 2090

satis@ankarahosting.com.tr

  Yukarı     |     ©  Kocaeli Gelinlik Türkiye 2011-2019       

  Tasarım     |       Ankara Hosting